Arturo Fuente Anejo No. 50 Robusto (1ks)

Arturo Fuente Anejo No.50 Robusto je povedený doutník s aroma vanilky a koňaku v kterém byly použité tabákové listy stařeny.
Při kouření můžete rozeznat chutě kakaa, melasy, lékořice se zemitými tóny.

Skladem
Kód: D1
Značka: Arturo Fuente
630 Kč
Kategorie: Arturo Fuente
Délka kouření: 45 - 60 min.
Formát: Robusto
Krycí list: Connecticut Broadlef Maduro
Dárkové balení: žádné
Země původu: Dominikánská republika

Arturo Fuente Anejo No.50 Robusto je povedený doutník s aroma vanilky a koňaku v kterém byly použité tabákové listy stařeny.
Při kouření můžete rozeznat chutě kakaa, melasy, lékořice se zemitými tóny
Orientační doba kouření 45 - 75 minut.

Rozměry doutníku Arturo Fuente Chateau Fuente Robusto
Délka: 13,3 cm
Průměr: 1,98 cm
Prstýnek: 50
Velikost / tvar doutníku: Robusto

Krycí list: Connecticut Broadlef Maduro
Vázací list: Dom. Republika
Náplň: Dom. Republika

Výrobce: Arturo Fuente / A. Fuente
Původ: Dominikánská Republika

 

V září 1998 se Karibským mořem prohnal hurikán Georges a přinesl všeobecnou zkázu v celém regionu, včetně slavné farmy Chateau de la Fuente v Dominikánské republice, kde se pěstují a sklízejí vysoce hodnocené krycí listy pro doutníky Fuente Fuente OpusX. O dva roky později měla zkáza způsobená bouří za následek nedostatek tabákových krycích listů Fuente Fuente OpusX. Než aby zastavil výrobu, nařídil Carlos Fuente, Jr. použití jiného krycího listu, vyzrálého Connecticut Broadleaf. Rodina Fuente opět dokázala přetvořit tragédii v triumf a zrodil se tak doutník Arturo Fuente Anejo. Anejo, jako jeden z nejvzácnějších doutníků na světě, je balen z nejlepší dominikánské náplně a vázacího listu ze Chateau de la Fuente, k nimž se následně přidává krycí list maduro zrající v koňakových sudech. Toto spojení dodává bohatou, kořenitou a jemně nasládlou chuť dýmu a jedinečný proces zrání dodává doutníku i jeho nezaměnitelnou podobu. Tento doutník, který se obvykle prodává pouze na Den otců a na Vánoce, je dnes jedním z nejexkluzivnějších doutníků na světě. Za jedinečnou chuť doutníku Arturo Fuente Anejo mohou bohaté krycí listy maduro zrající v koňakových sudech. Tato řada má několik různých velikostí, její součástí je i jeden ze světově nejproslulejších tvarů, No. 77 Shark. Shark je první doutník torpédovitého tvaru, jenž je odvozen z kulatého pareja, který přechází do hranatého tvaru – viz obrázek. Tento typ doutníku Anejo je zvlášť vzácný.

Používáme ověření věku Adulto